به وب سایت گروه درمان اعتیاد امید خوش آمدید | کمپ ترک اعتیاد |

  • 09122498908
  • 09122578796

اعتیاد و سوءمصرف ماری جوانا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کمپ ترک اعتیاد و موارد سوء مصرف ماری جوانا: سوء مصرف ماری جوانا باعث می شود افراد هماهنگی خود را از دست دهند و در تفکر دچار مشکل شوند. استفاده مکرر اغلب به وابستگی منجر می شود و بعضی از افراد می توانند به ماری جوانا معتاد شوند.
ماری جوانا رایج ترین داروی غیرقانونی است. بسیاری از افراد به اشتباه معتقدند که این بی ضرر است. کمتر کسی آن را با اعتیاد یا پیامدهای جدی سلامتی مرتبط می کند.
اما صدها هزار نفر سالانه به دنبال درمان اعتیاد به ماری جوانا هستند. با استفاده مکرر ، دارو روش کار مغز را تغییر می دهد.
استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کلمبیا معقد است :  "با گذشت زمان ، کاربران شروع به هوس کردن مواد مخدر می کنند. اگر آنها یک یا دو روز بدون استفاده از آن بروند ، می توانند افسرده و تحریک پذیر شوند. آنها متوجه می شوند که استفاده از ماری جوانا بر سایر فعالیت های مهم برای آنها اولویت دارد.

بر خلاف الکل و هروئین ، ماری جوانا با مرگ بیش از حد در ارتباط نیست. با این حال ، می تواند عوارض جانبی جدی از جمله پارانویا و اضطراب ایجاد کند. ماری جوانا که با داروهای دیگر در ارتباط است می تواند علائم غیرمنتظره ای ایجاد کند.

مانند افرادی که مشروبات الکلی را امتحان می کنند ، بیشتر افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند ، معتاد نمی شوند. بسیاری از آنها هرگز مشکلات سلامتی جدی را تجربه نمی کنند. اما برخی از افراد به ماری جوانا معتاد می شوند. حتی اگر دارو ممکن است این افراد را نکشد ، اما می تواند باعث سلامت روان و مشکلات رفتاری جدی شود که زندگی آنها را مختل می کند.
 
  ماری جوانا چیست؟
ماری جوانا یک داروی ساخته شده از بخش هایی از گیاه شاهدانه است. به نام گلدان ، علفهای هرز و سایر خیابانها نیز معروف است. ماری جوانا حاوی چندین ماده شیمیایی است که به روش های مختلفی روی بدن تأثیر می گذارد. THC ماده شیمیایی موجود در ماری جوانا است که باعث بالا رفتن افراد می شود.

این دارو به اشکال مختلف قابل مصرف است. به طور سنتی ، ماری جوانا از طریق سیگارهای کاغذی دست ساز ، بسته های سیگار ، لوله ها یا پیوندها دود می شد. اشکال دیگر امروزه استفاده می شود.
 
هر شکل ماری جوانا به روش های مشابهی روی بدن تأثیر می گذارد ، اما بسته به نحوه استفاده دارو ممکن است طول و قدرت اثرات متفاوت باشد ماری جوانا نوعی دارو است که می تواند عوارضی شبیه به افسردگی ، محرک و هالوژنوژن ایجاد کند. این طبقه بندی به عنوان یک ماده کنترل شده برنامه زمانبندی شده توسط سازمان اجرای مواد مخدر طبقه بندی شده است. این بدان معناست که از پتانسیل بالایی برای سوءاستفاده و اعتیاد برخوردار است و هیچ نوع استفاده پزشکی از آن به رسمیت شناخته نشده است.
 اثرات ماری جوانا
ماری جوانا بخش هایی از مغز را که مسئولیت لذت ، حافظه ، تمرکز ، هماهنگی و درک زمان را تحت تأثیر قرار می دهد ، تحت تأثیر قرار می دهد. این سیستم لذت بخش را تحت الشعاع قرار می دهد و باعث می شود فرد احساس سلامتی کند. از دست دادن حافظه ناشی از ماری جوانا نیز متداول است.
 
در دوزهای زیاد ، ماری جوانا می تواند باعث توهم ، هذیان و روانپزشکی شود. طبق علائم مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، این علائم باعث می شود که هزاران مراجعه به بخش اورژانس هر ساله انجام شود. اما ماری جوانا باعث ایجاد بیش از حد دوز نمی شود.
برخی افراد مانع از خم شدن علفهای هرز می شوند که شامل سردرد و خستگی است. به طور کلی ، این اثرات در مقایسه با پاتوق های ناشی از الکل خفیف است.

سلامت روان
افراد مبتلا به مشکلات روحی و روانی یا اختلالات خلقی می توانند مستعد بیشتر از اثرات ماری جوانا باشند. این دارو می تواند به طور موقت افسردگی یا اضطراب را تسکین دهد. اما هنگامی که بالا می رود ، علائم این اختلالات معمولاً بدتر می شوند.
 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

کمپ ترک اعتیاد امید شروع دوباره

آدرس : انتهای باکری شمال، تقاطع سیمون بولیوار و باکری ،جاده انحرافی سمت راست ،کوچه باغ مهران ،جنب رودخانه ،آخرین باغ پلاک 33

تلفن : 02144361015 - 02144361016

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد طلوع راهیان نجات

آدرس : اتوبان همت ، اردستانی جنوب ، داروپخش ، فروردین سوم ، نبش ششم

تلفن :02144998083 - 02144998082 

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور) 

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد آوای بهبودی

آدرس : شهریار ، میدان نماز ، فردوسیه ، بلوار امام خمینی ، نرسیده به کلانتری ، مرکز ترک اعتیاد آوای بهبودی

تلفن : 02165468450 - 02165468470

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 ( آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

تمام حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به گروه درمان اعتیاد امید می باشد . SH.M طراحی و سئو
تماس با ما