به وب سایت گروه درمان اعتیاد امید خوش آمدید | کمپ ترک اعتیاد |

  • 09122498908
  • 09122578796

کمپ ترک اعتیاد و روشهای مشاوره سو مصرف مواد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاوره و درمان اعتیاد به افراد کمک می کند تا چه عواملی باعث ایجاد اعتیاد شوند ، یاد بگیرند که عوامل خطر عود را تشخیص دهند و ابزاری برای مقابله با شرایط استرس زا بسازند. تکنیک های متداول شامل درمان شناختی رفتاری ، مصاحبه انگیزشی و درمان رفتاری دیالکتیکی است.
دلایل اصلی اعتیاد بیشتر ژنتیکی و محیطی است. آرایش ژنتیکی فرد می تواند او را مستعد رفتارهایی که به دنبال احساس احساس می شوند ، وادار به اجباری بیشتری در برابر اعتیاد کند. وقایع زندگی مانند تروما ، استرس و قرار گرفتن در معرض زودهنگام در معرض مواد سوء استفاده همچنین می تواند بر آسیب پذیری فرد تأثیر بگذارد.

اعتیاد باعث عوارض جانبی جسمی و روحی می شود. عوارض جسمی شامل هوس و علائم ترک است و عوارض جانبی روانی شامل افزایش استرس و احساس افسردگی ، اضطراب یا تنهایی است.

درمان مؤثر بر دلایل ژنتیکی و محیطی اعتیاد متمرکز است. همچنین عوارض جسمی و روحی را درمان می کند.

هدف اصلی مشاوره و درمان اعتیاد پرداختن به علل اساسی بیماری برای جلوگیری از عود آنهاست. اگرچه سم زدایی یکی از مؤلفه های مهم درمان است زیرا به بیماران کمک می کند تا عوارض خود را کنار بگذارند و اشتیاق را کاهش دهند ، اما هیچ کاری برای پرداختن به عواملی که منجر به سوء مصرف مواد شده اند در وهله اول انجام نمی دهد.

تحقیقات در طول 30 سال گذشته منجر به پیشرفت در رفتار درمانی مبتنی بر شواهد برای اعتیاد به الکل و مواد مخدر شده است. این روشها علاوه بر مشكلات بهداشت روان مانند افسردگی ، اضطراب و وسواس فكری در درمان اختلالات مصرف مواد مؤثر بوده است.
امروزه ، درمان اختلالات مصرف مواد در تنظیمات متنوعی از جمله برنامه های توانبخشی مسکونی بستری ، برنامه های توانبخشی سرپایی ، اجتماعات ساکن هوشیار ، شیوه های خصوصی و گروههای مختلف پشتیبانی در دسترس است.

هدف از درمان در طی یک برنامه توانبخشی 30 ، 60 یا 90 روزه ، آماده سازی افراد برای بهبودی برای زندگی پس از درمان فشرده است ، اما بسیاری از بیماران برای ماه ها یا سالها پس از توانبخشی به ادامه درمان نیاز دارند.

درمان اغلب با فراوانی و مدت زمان كاهش می یابد زیرا فرد می آموزد كه با علل اعتیاد خود کنار بیاید و عوامل استرس زای زندگی را برطرف كند.  درمان یک فرآیند یک اندازه نیست. رویکردهای مختلف بسته به سن ، نوع اعتیاد و عواملی که در اعتیاد آنها نقش داشته است ، برای افراد مختلف مناسب تر و مؤثرتر است.


رفتارهای درمانی
مراکز درمانی اعتیاد(کمپ ترک اعتیاد) بیش از هر روش درمانی دیگر از روشهای درمانی استفاده می کنند. رفتارهای درمانی به بیماران کمک می کند تا دلایل رفتار پرخطر را درک کنند و ابزاری برای جلوگیری از مقابله با شرایط پرخطر ایجاد کنند.


درمان شناختی رفتاری
شناخت درمانی رفتاری بر یادگیری برای کاهش رفتارهای مشکل ساز مرتبط با سوء مصرف مواد متمرکز است. یک موضوع اصلی در CBT پیش بینی موقعیت های مخاطره آمیز و استفاده از راهکارهای مقابله مانند اجتناب یا کنترل خود برای جلوگیری از عود است.

CBT یکی از محبوب ترین روشهای درمانی در زمینه اعتیاد است و مشاوران از آن برای معالجه انواع اعتیاد استفاده می کنند.
در طی CBT ، بیماران یاد می گیرند با استفاده از مهارت های متنوعی ، رفتارهای مخاطره آمیز را تشخیص دهند و اصلاح کنند. آنها دلایل اساسی رفتارهای مشکل ساز را می آموزند تا بتوانند مشکلات را در منبع خود برطرف کنند. آنها می توانند هوس ها یا محرک ها را تشخیص دهند و راهکارهایی را برای مقابله با آن شرایط ایجاد کنند. تحقیقات نشان می دهد بیمارانی که مهارت های خود را در طول CBT یاد می گیرند ، قادر به استفاده از آنها در مواقع واقعی در زندگی بعدی هستند.


دیالکتیک رفتار درمانی
رفتار درمانی دیالکتیکی برای بیمارانی که برای تنظیم عواطف تلاش می کنند و افکار خودآزار یا خودکشی دارند ، موثر است. این درمان بر پذیرش افکار ، احساسات یا رفتارهای ناراحت کننده تأکید می کند تا بیماران بتوانند بر آنها غلبه کنند.
DBT شامل تکنیک های آرامش بخش ، مانند یوگا است که به بیمار کمک می کند تا از افکار و احساسات آگاه تر شود. آنها مهارت هایی از قبیل تنفس کنترل شده و آرامش عضلانی را می آموزند تا بتوانند افکار خود تخریبی یا تحریک را تحمل کنند. هدف این است که تعداد دفعات و شدت رفتارهای آسیب زا را کاهش داده و تغییرات سالم را ترغیب کنیم.

مدل ماتریکس
مدل ماتریکس به افراد در بهبودی از اعتیاد محرک چارچوبی برای حفظ ممتنع بودن می دهد. این ماده در درجه اول در بیمارانی که از مت آمفتامین یا اعتیاد به کوکائین بهبود می یابند استفاده می شود.
درمان با استفاده از مدل ماتریکس شامل انواع روشهای درمانی مبتنی بر شواهد است که باعث پیشگیری از عود می شود و خانواده درمانی ، آموزش و مشارکت گروهی را پشتیبانی می کند. جلسات درمانی معمولاً شامل برگه های دقیق یا کتابچه راهنمای کاربر برای مراجعه به بیمار است.

درمانگر معلم و مربی است ، و رابطه مثبتی با بیمار ایجاد می کند و باعث تغییر و تحول در رفتار می شود. درمانگر عزت و عزت نفس را در بیمار تقویت می کند که از برقراری ارتباط درگیری جلوگیری می کند. با این حال ، مدل ماتریکس شامل آزمایش دارو است.

 

روشهای درمانی انگیزشی

روش های درمانی انگیزشی دومین روش درمانی رایج است که توسط مراکز توانبخشی دارو مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی به بیماران کمک می کند تا انگیزه داخلی را برای شروع یا ادامه درمان پیدا کنند. آنها غالباً انگیزه هایی برای حفظ هوشیاری ایجاد می کنند و در ترکیب با درمان های رفتاری استفاده می شوند.
درمان تقویت انگیزشی

درمان تقویت انگیزه نوع خاصی از مصاحبه انگیزشی برای سوء مصرف مواد است. این امر شک و تردید و عدم اطمینان بیماران را در مورد مشارکت در معالجه یا متوقف کردن مصرف دارو کاهش می دهد. هدف تشویق تغییر بر خلاف آموزش به بیماران است که چگونه تغییر کنند.

مدیریت احتمالی و انگیزه های انگیزشی
مدیریت احتمالی و رویکردهای انگیزشی برای درمان باعث تقویت رفتار مثبت با پاداشهای ملموس می شود. این روش ها برای افزایش پرهیز از حین مشاوره ، سایر روشهای درمانی را افزایش می دهد.

روش های درمانی شامل کوپن یا شانس کسب جوایز برای ارتقاء ممتنع بودن است. درمان مبتنی بر کوپن شامل پاداش دادن صفحه های دارویی تمیز با کوپن هایی است که می توانند برای غذا ، فیلم و کالاهای خرده فروشی مبادله شوند.

مشوق های مبتنی بر جایزه پرده های بدون مواد مخدر را با داشتن جایزه ای از یک کاسه به جایزه می دهد. برخی از متخصصان نگران این هستند که مشوق های مبتنی بر جایزه ممکن است رفتار قمار را ترویج کند ، اما بررسی ها ارتباطی بین درمان و قمار را نشان نمی دهد.


تقویت جامعه
رویکرد تقویت جامعه به علاوه کوپنها معمولاً به صورت سرپایی استفاده می شوند. این روش درمانی شامل انگیزه های انگیزشی در قالب جوایز خانوادگی ، اجتماعی و تفریحی علاوه بر کوپن برای ایجاد انگیزه برای جلوگیری از سوء مصرف مواد است.

هدف این است که به بیماران در حفظ هوشیاری کمک کنیم تا بتوانند مهارت هایی را برای بهبودی طولانی مدت ایجاد کنند.

مشاوره خانواده و روشهای درمانی
مشاوره و درمان اعتیاد اغلب شامل مشاوره اعضای خانواده علاوه بر فرد در دوران نقاهت است. درمان به علل اصلی اعتیاد ، نحوه کاهش عوامل خطر برای عود و چگونگی حمایت صحیح از دوست خود در بهبود می آموزد.
مشاوره خانواده برای اعضای خانواده که تحت تأثیر اعتیاد شخص دیگر قرار دارند ، مفید است. این کمک می کند تا هر یک از اعضای خانواده در مورد تأثیر اقدامات خود بر دیگران بیاموزد ، و به خانواده ها یاد می دهد که چگونه ارتباط و عملکرد مؤثر داشته باشند.


خانواده درمانی رفتار

رفتار درمانی خانواده مشکلات مربوط به کل خانواده را برطرف می کند. هدف این است که عوامل خطرزا برای اعتیاد مانند بیکاری ، درگیری خانوادگی ، سوءاستفاده و رفتارها کاهش یابد. این روش از تکنیک هایی مانند مدیریت احتمالی و انقباض رفتار استفاده می کند ، که در آن بیمار موافقت نامه کتبی را با یک درمانگر انجام می دهد.

جلسات درمانی شامل چندین عضو خانواده مانند همسر یا والدین و فرزندان آنها می شود. درمانگران استراتژی ها و مهارت هایی را برای بهبود ارتباط و محیط زندگی آموزش می دهند. هر بیمار اهداف رفتاری را بررسی می کند که در طول هر جلسه توسط سایر اعضای خانواده بررسی می شود.
خانواده درمانی چند سیستم

درمان خانواده چند سیستم در درجه اول برای اصلاح رفتارهای شدید ضد اجتماعی در کودکان و نوجوانان تحت تأثیر اعتیاد استفاده می شود.

 

درمان در محیط های طبیعی مانند خانه ، مدرسه یا محله اتفاق می افتد و ثابت شده است که میزان زندانی شدن و سوء مصرف مواد را کاهش می دهد.
خانواده درمانی چند بعدی

درمان خانوادگی چند بعدی یک درمان سرپایی برای نوجوانانی است که از مواد مخدر سوء استفاده می کنند. این برنامه بر روی شبکه های فردی ، خانوادگی ، همسالان و اجتماعات متمرکز است تا رفتارهای مشکل ساز را کاهش داده و رفتارهای سالم را ترغیب کند.

MDT در کلینیک ها ، دادگاه خانواده ، مدرسه یا خانه ها اتفاق می افتد. این معمولاً شامل جلسات فردی و جلسات خانوادگی است که در آن نوجوان مهارتهای تصمیم گیری و حل مسئله را یاد می گیرد. در جلسات خانوادگی ، والدین شیوه فرزندپروری خود را مورد بررسی قرار داده و یاد می گیرند که بر رفتار سالم تأثیر مثبت و مؤثر بگذارند.
مختصر خانواده استراتژیک درمانی

درمانگران از كوتاه مدت خانواده درمانی برای كاهش تعاملات خانوادگی كه باعث سوء مصرف مواد مخدر نوجوانان یا رفتارهای مشكلات می شود ، استفاده می كنند. چنین رفتاری شامل مشکلات در مدرسه ، بزهکاری ، ارتباط با همسالان ضد اجتماعی ، تمایلات پرخاشگرانه و رفتارهای پرخطر جنسی است.

BSFT بر پایه این مفهوم بنا شده است که رفتار هر یک از اعضای خانواده بر کل خانواده تأثیر می گذارد. درمانگر تعامل های خانوادگی را که باعث ایجاد رفتار مشکل ساز می شود ، شناسایی و تصحیح می کند. این روش می تواند در مراکز بهداشت روان ، کلینیک های توانبخشی ، خانه ها و انواع دیگر تنظیمات مورد استفاده قرار گیرد.
عملکرد درمانی خانواده

عملکرد خانوادگی درمانی نیز براساس این عقیده است که تعاملات خانوادگی بی اختیاری باعث ایجاد و حمایت از رفتارهای مشکل ساز می شود. هدف FFT بهبود ارتباطات ، مهارتهای حل مسئله و مهارتهای والدین است. هر جلسه درمانی شامل نوجوان و یک یا چند عضو خانواده است.

FFT برای تشویق انگیزه تغییر ، خانواده ها را در فرایند درمان درگیر می کند. همچنین تکنیک های مدیریت اضطراری و سایر انواع رفتار درمانی را در بر می گیرد.
رویکرد تقویت جامعه در بزرگسالان

رویکرد تقویت جامعه در بزرگسالان مشابه رویکرد تقویت جامعه است که برای بزرگسالان استفاده می شود ، اما شامل روش های استاندارد برای بهبود ارتباطات ، حل مشکلات و مقابله با استرس است. نقش بازی و تکنیک های تمرین رفتاری جنبه های اصلی درمان است.
اطمینان مداوم مراقبت

مراقبت مستمر مداوم شامل ویزیت های هفتگی در خانه در طی سه ماه پس از مرخص شدن یک نوجوان از یک مرکز توانبخشی دارو است. این روش درمانی به نوجوانان و مراقبان آنها مهارتهای حل مسئله ، تکنیکهای ارتباطی و سایر ابزارهای بهبود پیشرفت را آموزش می دهد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

کمپ ترک اعتیاد امید شروع دوباره

آدرس : انتهای باکری شمال، تقاطع سیمون بولیوار و باکری ،جاده انحرافی سمت راست ،کوچه باغ مهران ،جنب رودخانه ،آخرین باغ پلاک 33

تلفن : 02144361015 - 02144361016

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد طلوع راهیان نجات

آدرس : اتوبان همت ، اردستانی جنوب ، داروپخش ، فروردین سوم ، نبش ششم

تلفن :02144998083 - 02144998082 

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور) 

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد آوای بهبودی

آدرس : شهریار ، میدان نماز ، فردوسیه ، بلوار امام خمینی ، نرسیده به کلانتری ، مرکز ترک اعتیاد آوای بهبودی

تلفن : 02165468450 - 02165468470

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 ( آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

تمام حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به گروه درمان اعتیاد امید می باشد . SH.M طراحی و سئو
تماس با ما