به وب سایت گروه درمان اعتیاد امید خوش آمدید | کمپ ترک اعتیاد |

  • 09122498908
  • 09122578796

علائم اعتیاد به شیشه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ترک اعتیاد به شیشه ترک اعتیاد به شیشه

در این مطلب کمپ ترک اعتیاد در ارتباط با اعتیاد به شیشه علائم مصرف و عوارض آن صحبت می کنیم.
نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه در فردی که به مصرف آن وابسته است، بسیار مشهود می باشد. نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه به دو صورت، جسمی و رفتاری در فرد ایجاد می شود. سبک زندگی این افراد به طور کلی تغییر می کند. در ادامه نشانه های جسمی و علائم رفتاری را در فرد معتاد به شیشه برای شما آورده ایم

علائم رفتاری اعتیاد به شیشه
افرادی که به مصرف شیشه وابسته اند، رفتارهایی مانند پرخاشگری، سوءظن، خشم، بدبینی، افسردگی، عدم آرامش و کنترل فکر، عدم تمرکز، سوء برداشت از رفتار دیگران، حساسیت نسبت به بعضی از وسایل و ...  در آنان بروز می کند. این تغییرات رفتاری، به حدی شدید است که برای اطرافیان به راحتی قابل تشخیص می باشد. در میان نشانه های رفتاری سه نشانه بارز تر می باشد.

۱- فرد شیشه ای نسبت به رفتار دیگران سوء برداشت دارد و برداشت های نادرستی از هر حرکتی که برای او معنادار باشد، خواهد داشت. فردی که اعتیاد به شیشه دارد، حرف ها و یا نگاه های عادی اطرافیان را متهم می کند و از حرف زدن عادی دو نفر با یکدیگر برداشت های اشتباهی خواهد داشت. فرد معتاد به شیشه از واقعیت فاصله می گیرد و هموارد درگیر توهماتی است که تحت تاثیر آن بدون آنک صدا، شی یا فرد خاصی در محیط باشد وجود آن را احساس و بر درستی تصوراتش مصرانه پافشاری می کند.

۲- افراد وابسته به شیشه، همواره تصور می کنند که تحت تعقیب هستند و رفتار های او تحت نظر قرار گرفته می شود. فرد معتاد به شیشه نسبت به وسایل حساسیت دارند و فکر می کنند که از طریق این وسایل در خانه حرف ها و حرکات آنها مورد شنود و تجسس قرار می گیرد. به همین دلیل شکست وسایل برقی مانند تلویزیون، تلفن، موبایل، پاره کردن وسایل خانه مانند رویه مبل از جمله رفتاری است که از آنان سر می زند.

۳ - در صورت مصرف طولانی مدت این افراد با خانواده خود رفتار پرخاشگرایانه دارند. چرا مصرف شیشه تصورات ذهنی شخص را برای او تبدیل به واقعیت می کند و اگر کسی بخواهد او را متوجه اشتباهش کند به شدت با او برخورد خواهد کرد. به همین دلیل  صدمه شدیدی به خانواده این افراد وارد می شود.

 علائم جسمی اعتیاد به شیشه
از جمله نشانه ها و علائم فیزیکی در افراد معتاد به شیشه می توان به مشکلات گوارشی، کم اشتهایی، بی خوابی، خراب شدن دندان ها، قدرت جسمی بالا و ... اشاره داشت. از مهمترین نشانه های فیزیکی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

۱- افرادی که شیشه مصرف می کنند، تغییر قدرت جسمانی زیادی در آنان دیده می شود که می توانند سخت ترین کارهای فیزیکی را که قبلا قادر به انجام آن نبودند، انجام دهند. دندان های این افراد تیره می شودبعد از گذشت زمان شروع به ریختن می کند.

2_ساعت خواب در این افراد به شدت کاهش پیدا می کند و دائما بیدار هستند و با کوچکترین حرکتی در اطرافشان بیدار می شوند. زیر چشم این افراد معمولا گود رفته است.

۳ - مصرف غذا در این افراد بسیار کاهش می یابد تا جایی که می توان شاهد بود که برای چند روز غذا نمی خورند و کاهش شدید در وزن در این افراد دیده می شود.

۴ - به وجود آمدن زخم هایی در دست و صورت آنان به دلیل خود زنی هایی که دارند.

۵ - بد بو شدن دهان

۶ - گشاد شدن شدید مردمک چشم

درمان اعتیاد به مصرف شیشه
تا زمانی که فرد و یا اطرافیان فرد نپذیرند که معتاد است، درمان اعتیاد به مصرف شیشه امکان پذیر نیست. نقش خانواده، برای ترک شیشه بسیار مهم است. چرا که افرادی که اعتیاد به شیشه دارند. معمولا از قبول این مسئله سر باز می زنند. برای درمان شیشه سه روش ترک شیشه به روش ماتریکس، ترک شیشه به روش دی اس تی و ترک شیشه با متادون  وجود دارد. درمان اعتیاد شامل دو بخش عمده درمان وابستگی جسمی (که اصطلاحا به آن سم زدائی می گویند) و درمان وابستگی روانی می باشد که درمان وابستگی روانی مهمترین بخش آن می باشد.

نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه به صورت تغییرات شیمیایی در عملکرد مغز عمل می کند. که این تغییرات شیمیایی، سبب بروز اختلالات روانی و رفتاری ناخوشایندی در فرد معتاد به شیشه می شود. ماده مخدر شیشه در دسته ی مواد مخدر روان گردان، قرار می گیرد و از خانواده آمفتامین هاست. مصرف ماده مخدر شیشه سبب افزایش انرژی، تحرک و فعالیت، احساس لذت و افزایش سطح هوشیاری و توان بدنی در فرد معتاد می شود. همین احساسات و لذت های کاذب افراد را به مصرف شیشه تشویق می کند. بسیاری از افرادی که دچار اعتیاد به شیشه شده اند، با این تصور که مصرف گاه و بی گاه و تفریحی ماده مخدر شیشه سبب اعتیاد نمی شود، شروع به مصرف کرده اند. همه افراد در اولین مصرف گمان می کنند که این آخرین مصرف آنان خواهد بود. ولی بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف شیشه سبب تحریک بخش شادی آور در مغز می شود و چنان اثری از خود را به جای خواهد گذاشت که فرد را به ادامه مصرف وا می دارد. بنابراین حتی کسانی که شیشه را به صورت تفننی مصرف می کنند با اعتیاد به این ماده هیچ فاصله ای نخواهند داشت.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

کمپ ترک اعتیاد امید شروع دوباره

آدرس : انتهای باکری شمال، تقاطع سیمون بولیوار و باکری ،جاده انحرافی سمت راست ،کوچه باغ مهران ،جنب رودخانه ،آخرین باغ پلاک 33

تلفن : 02144361015 - 02144361016

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد طلوع راهیان نجات

آدرس : اتوبان همت ، اردستانی جنوب ، داروپخش ، فروردین سوم ، نبش ششم

تلفن :02144998083 - 02144998082 

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور) 

09122498908 (آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

کمپ ترک اعتیاد آوای بهبودی

آدرس : شهریار ، میدان نماز ، فردوسیه ، بلوار امام خمینی ، نرسیده به کلانتری ، مرکز ترک اعتیاد آوای بهبودی

تلفن : 02165468450 - 02165468470

همراه : 09122578796 (آقای تقی پور)

09122498908 ( آقای حسینی)

ایمیل : info[@]omidedarman[.]com

تمام حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به گروه درمان اعتیاد امید می باشد . SH.M طراحی و سئو
تماس با ما