چاپ کردن این صفحه

عوارض قرص اکستازی

عوارض قرص اکستازی عوارض قرص اکستازی

1- اکستازی می تواند دمای بدن را تا حد خطرناکی بالا ببرد . این تب های بالا می توانند باعث از دست رفتن آب بدن و مرگ افراد مصرف کننده اکستازی شود .
2- برای این که این اتفاق نیافتد و بدن دچار از دست دادن آب نشود افراد مصرف کننده این ماده آب زیاد می نوشند این موضوع نیز بالقوه خطرناک است و می تواند باعث مرگ فرد گردد چرا که اگر آب به حد زیاد خورده شود حالتی به نام هیپو ناتری رخ می دهد یعنی خون رقیق شده و میزان غلظت سدیم آن کاهش می یابد و این می تواند باعث مرگ گردد .
3- اکستازی حالت سمی برای سیستم عصبی دارد و سلول های مغز و سیستم عصبی را می کشد . مطالعات بر روی موش ها و میمون ها نشان داده است که حتی مقادیر کم یک بار مصرف این ماده می تواند باعث آسیبب هایی به مغز شود که حتی تا هفت سال بعد از آن مصرف نیز این آسیب ها ترمیم نشوند.
4- اکستازی یک ماده توهم زا است همه عوارض توهم زا مثل ال اس دی را دارد و چون ماده محرک نیز است همه عوارض مواد محرک مثل شیشه را هم دارد .

برخی افراد شیاد در کشورمان از اکستازی برای ترک مواد مخدر بخصوص تریاک استفاده می کنند . به این افراد مقدار بالای اکستازی داده و شروع به انجام اعمال مذهبی مثل سینه زنی می کنند . با توجه به توهم هایی که در فرد ایجاد می شود که ترک کرده است . با توجه به مقدار بالایی از اکستازی خطر مرگ در این کار بسیار بالاست و تعداد زیادی از افراد به این علت جان خود را از دست داده اند و از طرفی در صورت نمردن نیز بعد از چند روز فرد دوباره مصرف مواد مخدر خود را از سر می گیرد فقط ممکن است اعتیاد مضاعف به این ماده هم پیدا می کند .
6- اثرات جسمی خوردن اکستازی شامل : افزایش فشارخون ، ( احتمال سکته مغزی و قلبی را زیاد می کند) افزایش ضربان قلب و تنفس ، تهوع ، بی اشتهایی سفت شدن یا قفل شدگی فک ، دندان قروچه و جویدن غیر ارادی و اجباری و وسواس گونه است .
7- اثرات اکستازی 3 تا 6 ساعت ادامه پیدا می کند .
8- اکستازی باعث ایجاد اعتماد بی جا به افراد ( حتی افراد ناشناس ) و احساس یکدلی با آن ها می گردد. پس یک ابزار مناسب برای افراد کالاهبردار است که قراردادهای مضری را به امضای فرد مصرف کننده برسانند و از او سو استفاده کنند .
9- در مطالعات بر روی موش ها و میمون ها نشان داده شده است که حتی مقادیر کم اکستازی باعث تخریب هایی در مغز می شود که تا 7 سال بعد از قطع مصرف هم بازسازی نمی شوند.

موارد مرتبط

تماس با ما